نسخه چاپی نسخه چاپی

مدتی این مثنوی تاخیر شد!

یکشنبه ۳ مهر ۹۰

در حدود ۱۰ روز گذشته فرصت نوشتن فراهم نشد. دوستان متعددی پیگیر شدند که چرا نمی‌نویسم. برخی گمان کردند که شاید بازداشت شدم. این نیز احتمالی است که این روزها خیلی‌ها مطرح می‌کنند اما من خودم تصور چنین ماجرایی را ندارم چون به گمان من در این مرحله و این مقطع، فیلتر سایت، کفایت‌شان می‌کند و نیازی به دستگیری و محاکمه بنده ندارند. انصافا کاری هم نکردم که مستحق این امر باشم هر چند خودم را آماده کرده‌ام و بعید نیست در غیاب عقلانیت در اداره برخی از امور کشور، این نوع حوادث برای خیلی‌ها رخ دهد. برخی که بنده را می‌شناسند و از گرفتاری‌های فردی‌ام خبر دارند، بدرستی دریافتند که به دلیل مشکلات شخصی، امکان نوشتن همیشگی برایم موجود نیست. به هر حال خوشحالم که اینک در حال نوشتن مطلبی هستم و امیدوارم در روزهای آتی امکان تداوم آن فراهم شود. از دوستان پیگیر مطالب بنده و نیز دوستان نگران از وضع و حالم، متشکرم.

ضروری است هفته دفاع مقدس را به همه خوانندگان گرامی تبریک عرض کنم. جنگ، تحمیلی بود و دفاع، رنگ تقدس گرفت و از سطح دفاع از یک سرزمین فراتر رفت و به دفاع از ارزشها و آرمانهای انسانی و اسلامی و انقلابی کشید. حاصل آن را همگان می‌دانند و آن خلق یک حماسه بزرگ در ایران و منطقه بود. ایران برای اولین بار در ۲۰۰ سال اخیر وارد جنگی شد که بخشی از سرزمین‌اش از دست نرفت و وضعیت منطقه به گونه‌ای شد که اینک هیچ کشوری در منطقه و جهان، کاندیدای جنگیدن با جمهوری اسلامی نیست و نخواهد شد. یاد شهدای بزرگوار ۸ سال دفاع مقدس را گرامی می‌دارم و برای ایثارگران و جانبازان، سلامتی و توفیق طلب می‌کنم و صبوری و اجر برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران را آرزومندم.

در چند روز گذشته یک نامه اینترنتی و جیمیلی دریافت کردم که خوب است شما هم در جریان آن قرار داشته باشید. متن این نامه چنین است:

هو الاکرم

من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

تشکر شماره ۱

آقای علی شکوهی

مدیر محترم تارنمای www.naghdezamane.com

درود و احترام

بدینوسیله از جنابعالی و همکارانتان بدلیل انتشار مطلب زیر تقدیر می‌گردد :

http://naghdezamane.com/?p=1374

بدیهی است این تقدیرنامه به درخواست کاربران تارنمای شما و با بررسی‌های صورت گرفته مطابق با بند ۱، راهبردهای محتوایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شده و در پرونده حمایتی تارنمای شما لحاظ خواهد شد.

در سال جهاد اقتصادی توفیقاتتان افزون باد.

بخش امربه معروف دیجیتال / واحد اینترنت مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

حتما دوستان می‌دانند که سایت «نقد زمانه» از ماه‌ها قبل تاکنون فیلتر است و علیرغم ارسال اعتراضیه از سوی بنده، همچنان روند فیلترینگ سایت ادامه دارد. طبعا جرم من هم امر به معروف و نهی از منکر و نقد مواضع و عملکرد مسئولان است ولی نکته جالب این است که انتشار دوباره یک مطلبی قدیمی در باره شان نزول «ولایت مطلقه فقیه» مورد تقدیر و تشکر مسئولان بخش امر به معروف دیجیتال … قرار می‌گیرد. ظاهرا در وزارت ارشاد هر قسمتی کار خودش را می‌کند، یکی فیلتر و یکی تقدیر!

البته بنده وظیفه خودم می‌دانم در مقابل این اقدام، اظهار تشکر و تقدیر متقابل کنم ولی این تذکر را یادآور شوم که «بهترین تقدیر از امثال بنده این است که امکان ارتباط آسان با خوانندگان برایمان فراهم شود». امیدوارم با بالا رفتن سعه صدر مسئولان و التزام آنان به قانون، حق آزادی امثال ما در نوشتن و نقد عملکردها و مواضع دیگران رعایت شود و با رفع فیلتر از سایت «نقد زمانه» و دهها سایت خبری و تحلیلی دیگر، یکی از اصول قانون اساسی و اهداف انقلاب، جامه عمل بپوشد.

No related content found.

Share and Enjoy


۲ نظر در ”;مدتی این مثنوی تاخیر شد!“

  1. وحید می‌گوید

    آقای شکوهی عزیز! واقعا فکر می‌کنید هدف طراحان جنگ تحمیلی علیه ایران تصرف خاک بوده است؟! نه برادر، هدف این جنگ از بین بردن سرمایه‌های مالی و انسانی دو کشور مهم و بااستعداد ایران و عراق و درگیری منطقه با این جنگ و دور کردن اذهان از موضوع اسراییل و تثبیت موقعیت اسراییل و … بود که همین هم اتفاق افتاد. پس اینکه ما سرزمینمان را از دست ندادیم در اولویت نیست. سالهای سال باید بگذرد تا شاید و شاید گوشه‌ای از خسارت‌های این جنگ برای ملت ایران و عراق جبران شود!

  2. امیر می‌گوید

    آقای شکوهی! ما در یک فرهنگ نامشخص و نامدون قرار گرفته‌ایم که باعث می‌شود در محیط اجتماعی با نیروهای مخالف همدیگر را خنثی کنیم. این تشکر و این فیلتر فقط در این راستا تعریف می‌شود.

اضافه کردن نظر