نسخه چاپی نسخه چاپی

پیامی کوتاه برای همه هموطنان و فعالان سیاسی خارج کشور

 هموطنان گرامی مقیم خارج کشور! فعالان سیاسی و همه گروههایی که قلبتان برای سرافرازی ملت و کشورتان می‌تپد و خود را در حماسه بزرگ ملت ایران شریک می‌دانید. خطاب من به شماست.

اخیرا نوشته‌ای را از سیدابراهیم نبوی خطاب به دکتر روحانی رئیس جمهوری منتخب ملت خواندم که در آن نکته مهمی مورد تاکید قرار گرفته بود. وی اعلام کرده است: «ما طلبکار شما نیستیم. ما کنار شما هستیم. ما به شما نظر می‌دهیم، اما شما را تحت فشار نمی‌گذاریم. ما میلیونها تحصیلکرده اهل خرد هستیم که آرزو می‌کنیم که شما که نماینده ما هستید موفق شوید و ما هر کاری بتوانیم برای موفق شدن شما می‌کنیم. ما نمی‌گوئیم مطالبات‌مان از شما چیست، بلکه می‌گوئیم توانایی‌مان برای برآورده کردن مطالبات مردم چیست و ضمن در اختیار قرار دادن همه توانایی‌مان برای کمک به ساختن ایران عزیز، نظرات‌مان را برای بهتر شدن وضع کشور می‌گوئیم».

این سخن نبوی باید سخن دل غالب شما هموطنان باشد و نشانه آن، همین خوشحالی و سروری است که این روزها و به دنبال خلق حماسه‌ای بزرگ از سوی مردم، قطعا همه شما در دل و جان خود احساس می‌کنید.

بنده به عنوان یکی از هموطنان شما در داخل و به عنوان یکی از کسانی که در حد توانایی خود به شکل‌گیری این حماسه معنادار سیاسی آن هم در اوج ناامیدی بسیاری از فعالان سیاسی در داخل و خارج کشور، کمک کرده است،‌ از شما انتظار انجام یک حرکت گسترده و فراگیر در تمامی کشورهای جهان را دارم. مبنا و جهت این حرکت فراگیر باید رفع تحریمهایی باشد که آمریکا و متحدانش علیه دولت و ملت ایران در طی چند سال گذشته تدارک دیده و به اجرا در آورده‌اند.

حتما می‌دانید که اقدامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی، فراتر از قطعنامه‌های سازمان ملل و ناشی از خصومتی است که این کشور نسبت به ایران بروز می‌دهد. بسیاری از دولتهای جهان هم در این سالها به روند تحریم علیه ایران پیوسته و در کنار آمریکا قرار گرفته‌اند. قطعا دولت آقای دکتر روحانی با تدبیر خاص خود برای حذف این تحریمها و کاهش اثرات منفی آنها بر وضعیت اقتصاد داخلی و معیشت مردم، تلاش خواهد کرد اما فشار سیاسی هموطنان ایرانی مقیم خارج بر دولتهایی که به تحریم ناعادلانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پیوسته‌اند،‌ می‌تواند موفقیت دولت دکتر روحانی برای حل این مسئله را تسریع و تسهیل کند. بنابراین بر شماست که وارد میدان شوید و با به صحنه آوردن توانایی‌های فراوان هموطنان مقیم خارج کشور و از جمله با تشکیل کمپین یا نوشتن نامه یا ملاقات با مسئولان سیاسی و نمایندگان احزاب یا جمع‌آوری امضا یا برگزاری راه‌پیمایی و هر روش دیگری که خودتان موثر می‌دانید، برای شکستن تحریمهای ناروا علیه جمهوری اسلامی، اقدام کنید.

قطعا این گونه فعالیتها، معطوف به منافع ملی و تضمین کننده سرافرازی ملت ایران است و پیوند نیروهای سیاسی داخل و خارج کشور را حول محور تامین منافع ملی، مستحکم می‌سازد.

No related content found.

Share and Enjoy


یک نظر در ”;پیامی کوتاه برای همه هموطنان و فعالان سیاسی خارج کشور“

  1. علیرضا قاسمی می‌گوید

    انشالله روحانی کلید قفل در کدخدا رو باز میکنه

اضافه کردن نظر