نسخه چاپی نسخه چاپی

بی‌اخلاقی دوباره سایت رجانیوز

سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۰

سایت رجانیوز به جای انتشار جوابیه سایت نقد زمانه، در یک اقدام ناشیانه و غیرحرفه‌ای، به حذف بخش غلط خبر خود مبادرت کرد تا صورت مسئله را پاک کند.

به دنبال انتشار یک خبر خاص و جهت‌دار از سوی سایت رجانیوز علیه بنده به خاطر نقدی که علیه مواضع رئیس جمهوری و نیز توجیهات دکتر الهام نوشته بودم، جوابیه‌ای را برای مسئولان این سایت فرستادم که قانونا موظف به انتشار آن بوده‌اند. مسئولان سایت رجانیوز متاسفانه نه تنها این جوابیه را منتشر نکردند بلکه پس از مطالعه اصل جوابیه و پی بردن به خطای خود، با ایجاد تغییر در خبر اصلی، سعی کردند خطای خود را از چشم خوانندگان پنهان کنند.

رجانیوز به جای پرداختن به محتوای نقد بنده علیه دکتر الهام، بر این نکته تمرکز کرد که دکتر الهام ۱۰ ماه قبل از شورای نگهبان بیرون آمده است ولی من همچنان او را عضو شورای نگهبان تصور کرده‌ام. سپس رجانیوز نتیجه گرفت که: «گویا علاقه ویژه برای حمله و تخریب دولت سبب شده تا نویسنده توجهی نسبت به آن نداشته باشد و آن را فراموش کند!».

اما همین سایت در انتهای خبر خود مدعی شده بود: «گفتنی است شکوهی با سوابق مذکور هم اکنون نیز به عنوان معاون فرهنگی موسسه جام جم مشغول فعالیت است که تعجب‎های بسیاری را برانگیخته است».

در جوابیه خود در این زمینه نوشتم: «می‌پذیرم که در هنگام نوشتن نقد مقاله آقای الهام، تصور می‌کردم که او هنوز عضو شورای نگهبان است و از توضیح شما متشکرم که ایشان ۱۰ ماه قبل از شورای نگهبان بیرون آمده است ولی مگر این امر خللی در اصل نقد و محتوای نوشته من وارد می‌کند و به قول شما «گاف عجیب» محسوب می‌شود؟ اگر این طور باشد شما هم یک «گاف عجیب» در مورد من داده‌اید و نوشته‌اید: «گفتنی است شکوهی با سوابق مذکور هم اکنون نیز به عنوان معاون فرهنگی موسسه جام جم مشغول فعالیت است که تعجب‎های بسیاری را برانگیخته است». مگر نمی‌دانید که بنده هم دقیقا ۱۰ ماه قبل از جام‌جم بیرون آمدم و الان مسئولیتی در این موسسه ندارم؟».

ظاهرا دوستان رجانیوز هم برای نقد بنده آنقدر شوق و علاقه داشتند که فرصت نکردند در مورد بودن یا نبودن من در جام‌جم بررسی کنند و با تصور این که هنوز در معاونت فرهنگی این موسسه مشغول کارم، «تعجب‌های بسیار» هم به جای خیلی‌ها کردند.

اما اقدام غیراخلاقی سایت رجانیوز قابل تامل است. مسئولان سایت به جای انتشار جوابیه بنده، قسمت آخر خبر خود را اصلاح کردند و اصلا به روی خود هم نیاوردند و به خوانندگان هم توضیح ندادند که چه کاری کرده‌اند. این مورد را هم باید اضافه کرد به موارد متعدد قبلی که در آن از اخلاق دینی و حرفه‌ای خبری در سایت رجانیوز نبوده است.

در زیر تصویر انتهای دو خبر اصلی و اصلاح شده سایت رجانیوز را می‌بینید. برای دیدن بزرگتر عکسها روی آن کلیک کنید.

خبر اول رجانیوز و اشاره به حضور بنده در معاونت فرهنگی موسسه جام‌جم

خبر اول رجانیوز و اشاره به حضور بنده در معاونت فرهنگی موسسه جام‌جم

 

خبر اصلاح شده و حذف انتهای خبر قبلی بدون ارائه هرگونه توضیح به خوانندگان

Share and Enjoy


یک نظر در ”;بی‌اخلاقی دوباره سایت رجانیوز“

  1. ایرانی می‌گوید

    جناب شکوهی سلام
    احتراما” از این گونه رفتارهای غیر اخلاقی و غیر حرفه‌ای در طول این سالها توسط اسلامگرانماها بکرات دیده شده و اکنون در اذهان جامعه بصورت روندی جا افتاده و بدیهی تلقــــــی می‌گردد. بهتر است شما خود را (به روز!) نمائید.

اضافه کردن نظر